Vítejte!

Proč jsem nebyla na vyhlášení Blogu roku

25. 8. 2019 9:18
Rubrika: Nezařazené | Štítky: signaly

Ve středu odpoledne jsem se vrátila z letního tábora, kde jsem byla se všemi dětmi. Navečer mi volal @Albín, že prý jestli v pátek přijedu na Vsetín, že jsem se umístila v soutěži Blog roku. Nedala jsem mu žádnou odpověď, ten večer ani na druhý den, i když jsem to přislíbila. Tímto se mu trochu omlouvám, chápu, že je to pakárna oslovovat někoho, kdo nereaguje. Milý Albíne, prosím, nedivte se mi.

  1. Nijak mě nepřekvapilo, že jsem se umístila. Vlastně by mi spíš přišlo divné, kdybych mezi výherci nebyla. A už dopředu jsem věděla, že mi to celé přijde smutné a bude mi to líto.
  2. Byla jsem fakt utahaná. Z tábora, ze všech těch prázdninových aktivit, z cestování... Doma hora (kdyby jedna! nejmíň pět hor!) špinavého prádla, kolem baráku čurbes, protože chlapi nám zrovna dělají fasádu. Školní rok na krku... vážně jsem se těšila, že budu pár dní doma a nikdo po mně nebude nic chtít (hlavně po mně nebude chtít, abych někam jezdila).
  3. No money, no funny - říkává můj manžel. A protože moje money jsou teď na tom fakt hodně mizerně, tak se mi prostě nechtělo utrácet za další naftu.
  4. Kdo by asi tak hlídal děcka? Aha?
  5. Nechtěla jsem, aby u nás doma někdo věděl, že jsem něco vyhrála. A už vůbec ne, že jsem vyhrála (nedej Bože) tablet. Tablet je u nás doma sprosté slovo. Kdo nemá malé děti, asi nepochopí.
  6. Poslední, na co jsem měla náladu, bylo lozit někam na pódium a dělat sebeportrét s rozjásaným davem. Dejte pokoj. Já chci v klidu žehlit prádlo, umývat podlahy a tak... Však to, holky -  mamky, asi znáte, nebo ne? Nebo jenom stárnu?

Vyhlašování vítězů na festivalu UNITED je jenom další známka toho, jak jsou pro RT uživatelé Signálů a Signály jako takové (tedy web) až na x-tém místě. Je to zneužívání blogerů pro zcela mylné marketingové záměry RT. Ukážeme se mezi hromadou mladých jako super cool web. Jasně.

A to jste si nevšimli, že vyhrály dvě mamky od malých dětí? Která z nich vám asi tak poběží někam na Vsetín o půl jedenácté večer? (Jo, jo, vím o posunutí času. Ještě že jsem se nikam ani nechystala. Protože takovéto drobné časové posunutí by pro mě znamenalo tak velké rodinné komplikace, že bych nadávala ještě týden.) Ale vás mamky s dětma nezajímají. Vy jste web pro mladé, jo jo. 

Milý RT, mám pro vás návrh. Víte, co by mi udělalo aspoň malou radost? Kdybyste se někdo třeba zvedli a jestli mi chcete něco říct anebo dokonce předat, tak byste mohli aspoň zajet k nám domů. Od Vsetína je to koneckonců pár kilometrů. Při té příležitosti byste mohli udělat reportáž, rozhovor s jednou s výherkyní a měli byste článek na web, který by se týkal reálných uživatelů a ne nějakých bludných duší. To stejné byste mohli udělat se Zdendandou a s psycho-kat. Třeba by vám za to byly vděčné (že si pro ten mobil či co nemusejí nikam jezdit).

Ale asi je to marný...

Zobrazeno 3269×

Komentáře

vasekpetru

Podle mě mají Signály potenciál - vedle mladých rodin a starších mladých, pro které jsou už CSM a CSA kinderland - pro mladé katolíky v regionech, kde nejsou živá společenství. Ve velkých městech, kde funguje VKH a spoustu jiných organizací, už mladí nemají potřebu se sdílet na Signálech, se svým spolčem komunikují přes skupiny na FB a nemají čas kromě svého života a FB (a Instagramu) ještě chodit na Signály. Kdežto katolíci v regionech, kde nejsou živá společenství, mohou cítit izolaci a tady je pro ně šance, jak alespoň pomocí sítě být v nějakém společenství. A taky je podle mě pastorace mladých dost zaměřená na vysokoškoláky. Přijde mi, že na učně a ty, co šli pracovat po střední, se trochu zapomíná.

JiKu

Já se omlouvám za otravování čtenářů, ale vasekpetru to třeba ještě nečetl a je to k potenciálu signálů velice ilustrativní:
https://jiku.signaly.cz/1202/prosba-testik
a vyhodnocení: https://jiku.signaly.cz/1202/jaky-je-signalnik-ktery-cte
Těžištěm zájemců jsou přemýšliví či sociálně cítící introverti. Těm církev toho tolik nenabízí ani při příležitostech zmiňovaných vaskempetru.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio