Vítejte!

Pár otázek o Bohu

20. 6. 2019 11:21
Rubrika: Nezařazené | Štítky: osobní výlevy

Je Bůh dobrý?

Může Bůh (z)klamat?

Je-li Bůh všemohoucí, co všechno může? Může říct, že černá je bílá? Bude potom černá bílou?

Bůh dal pravidla. Přírodní, morální. Může je on sám překračovat? Jen tak mýrnix týrnix si chodil po vodě. A bylo to v pořádku. Je to Bůh. On může všechno. Všechno?

Co je vedle něho tvor? Má snad tvor nějaká „svá práva“ ve vztahu ke Stvořiteli? Co dává Bůj je dar, milost. A to, co nedává, dost často taky. Může si člověk nějaký dar či nedar nárokovat? Proč jsi nás stvořil, Stvořiteli? Proč nám pootevíráš dveře, jejichž skulinou je vidět štěstí, když k tomu štěstí člověk (sám) nemůže? Proč nám dáváš „jenom“ ochutnat? A pak nás necháš napospas vlastním touhám…

Může tvor porozumět svému Stvořiteli?

Mám právo aspoň na tyto (a jiné) otázky?

Nejsem asi první, kdo se podobně ptá. Nemám čas hledat odpovědi v chytrých knihách. Kdoví jestli bych je tam nalezla. A jestli by mě vůbec uspokojily. Možná že odpovědi dá sám život. A možná taky ne.

Tak, holka, přestaň blbnout a běž přebalit toho prcka.

Sdílet

Komentáře

RomanS Myslím, že když bude mít čas a projde si to, tak by i mohl. Ale i vyvolání dalších otázek (nikoli řečnických), bych měl za dobré.

spitfire "Může tvor porozumět svému Stvořiteli?"
NE

"Je-li Bůh všemohoucí, co všechno může? Může říct, že černá je bílá? Bude potom černá bílou?"
To je dost vachrlaté, jelikož tam "venku" není nic bílé a černé. To co vás na tom tak fascinuje je prostý dualismus černá/bílá.

"Bůh dal pravidla. Přírodní, morální."
Nevím jak morální, protože tam je to dost vágní a nejisté už předmětem samotným: morálkou, ale žádná přírodní pravidla (zákony) nejsou. To je pseudo-mýtus ve kterém se kdo ví proč utápíte. Je přece zbytečné, aby všemohoucí bytí (Bůh), tak nějak vedle sebe ještě vytvořil(o) (všemohoucí) přírodní zákony. Jak prosté. Máme-li (všemohoucí) přírodní zákony, nepotřebujeme k nim (nutně) všemohoucí bytí. Tudíž to vaše "Bůh dal pravidla", dost tahá za uši.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio