Vítejte!

Proč nemazat nevhodné komentáře

23. 2. 2019 1:53
Rubrika: Nezařazené | Štítky: signaly , cenzura

Především proto, že se někdy dost těžko poznává, který komentář je nevhodný. Zkušenost ze Signálů říká, že povrchní pohled na diskuzi hodnotí jako nevhodné ty komentáře, které jsou zaměřené k věci - například proto, že autor použije nějaký expresivní výraz, což samo o sobě přece nemůže být závadné. Obeznámenější čtenář dokáže poznat, že osobní útoky dost často používají lidé, kteří se chtějí zastávat iluzorních obětí (typicky jí bývá například současný pontifex maximus). (srov. Vyjadřuji nesouhlas, předposlední odstavec). Paradoxně právě tito lidé patří mezi notorické stěžovatele. Otázka zní: bude RT do budoucna těmto notorickým stěžovatelům naslouchat? Vyhoví těm, kteří víc křičí? (Možná spíš kteří jako jediní křičí.) Anebo někdo z Týmu zapojí vlastní mozek, bude se po večerech nimrat v diskuzích a dá si tu práci s tím, aby poznal kdo kdy koho doopravdy uráží?

Oblíbeným odstavcem z Pravidel Signálů, na který se odvolávají ti, kteří se domáhají přísnějších zásahů, je apel "zvláště na křesťany, aby nezavdávali svým chováním v prostoru signály.cz důvod k oprávněnému pohoršení ostatních návštěvníků". Neberu RT právo razantnějších zásahů do diskuzí a dalších uživatelských příspěvků. Apeluji ale na jejich svědomí, aby si předtím, než se do takové činnosti pustí, zodpovědně nadefinovali, co je OPRÁVNĚNÉ pohoršení. A zcela politicky nekorektně dodávám, že pohoršení, které tady s železnou pravidelností předvádějí uživatelé HelenaH a SkoroPaladin (možná bychom mohli přidat pár dalších) z 99 procent oprávněné není.

Jestliže si RT "opravněné pohoršení" nenadefinuje, pak mu přeji moho štěstí v rozpoznávání toho, který komentář je vhodný a který ne. (Mám na mysli štěstí takového charakteru, asi jako když losujete v loterii).

Za případné rozsévání nespravedlnosti mezi uživatele si ponese Realizační tým svou vlastní zodpovědnost. 

Sdílet

Komentáře

SkoroPaladin @Kollenka "Apeluji ale na jejich svědomí, aby si předtím, než se do takové činnosti pustí, zodpovědně nadefinovali, co je OPRÁVNĚNÉ pohoršení. A zcela politicky nekorektně dodávám, že pohoršení, které tady s železnou pravidelností předvádějí uživatelé HelenaH a SkoroPaladin (možná bychom mohli přidat pár dalších) z 99 procent oprávněné není."
S těmi čísly je to odvážné tvrzení (chápu že to nebylo myšleno vážně a čísla jsou nadnesená).
Řekl bych, že jsem byl minimálně v polovině případů pohoršen vždy tím - co bylo v rozporu s pravidly. Je mi líto, ale při nejlepším svědomí - budu pohoršen hanobením Papeže Františka, Papeže Benedikta XVI a Papeže Jana Pavla II (KHS je taky podivná konspirační teorie, která vadila nejen mně).

SkoroPaladin A budu taktéž politicky nekorektnější - taky budu vždy pohoršen flamováním a vydáváním se za jiného uživatele - souhrnem kyberšikanou (která je mimochodem trestně postižitelná). Které se opakovaně dopouští váš kámoš (minimálně manžel vaší známé) Solipso (na této diskuzi jako minimax). Jak k tomu přijde 12ti leté dítě, co přijde na signály - a pak z nich kvůli těmhle exotům odejde? To mě mimochodem taky pohoršuje a velmi silně. Protože koho se zastávat, když ne těch nejmenších/nejbezbranějších - tedy dětí?

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio