Vítejte!

Proč jsem přestala být šéfredaktorkou

22. 2. 2019 8:02
Rubrika: Nezařazené | Štítky: signaly

Je pět hodin ráno. A já celou noc přemýšlím, jak to říct. Jak to říct slušně, stručně a jasně. 

Proč jsem přestala být šéfradaktorkou?

Protože se na tomhle nechci podílet. Protože se odmítám podílet na budování světlých zítřků (v tomto případě progresivního mládežnického webu) za cenu pošlapávání toho krásného, dobrého, stávajícího, co je tady a teď.

Signály jsem poznala jako velmi zajímavé a podnětné prostředí. Maminkovská skupina - super! (Jsou tam ovšem i ženy bezdětné, já vím, já vím, nezlobte se za zjednodušení... ) Blogy mladých i starších, lidí různých věkových kategorií, zájmů a zaměření, lidí různých zkušeností, stylů a pohledů na věc - super! Skupina přemýšlivých rejpalů, kteří nikoho nenechají usnout na vavřínech, ale vždycky najdou něco, čeho si člověk zatím nevšiml... - super, super! 

Jenže přišli lidi, kterým se to tak super nezdálo. A místo aby přišli blíž, poznali a třeba se snažili pochopit... začali si stěžovat. Domáhat se. Rozkazovat a přikazovat - co kdo smí říkat a co ne. Jak by to mělo vypadat a jak by to rozhodně vypadat nemělo...

Já sama jsem se nejméně rok snažila pochopit, jak funguje signální komunita. Jaké jsou zde vztahy - a jak by šlo napomoci tomu, aby tam, kde to skřípe, to bylo třeba o něco lepší. Snažila jsem se neodmítat nikoho a bavit se s každým, kdo o bavení se mnou stál. Naučila jsem se mnoho, pochopila jsem mnohé... ale když jsem se to snažila jednomu vlivnému stěžovateli vysvětlit, odbyl mě s tím, že jeho nemusím poučovat o tom, jak to na sociálních sítích chodí. On přece ví. 

Jiný člověk, podotýkám, že katolický kněz, mě přestal kamarádsky zdravit. Mohu se jen domýšlet, že to je kvůli tomu, že jsem dokázala navázat pěkné vztahy s těmi příšernými konzervativcemi. Že jsem je dokázala pochopit a občas i tak trochu přitakat tomu, co říkají. 

A pak mi přišel od vedení webu jasný signál, že o můj otevřený přístup není zájem. Že si tu svoji snahu o budování dobrých vztahů můžu strčit za klobouk. Že napříště se nesrovnalosti budou řešit silovou cestou.

Milí katoličtí činitelé, vy si zase strčte za klobouk ty svoje kecy o naslouchání, dialogu, empatii a přijímání všech lidí bez rozdílu. Setkala jsem se u vás s pohrdáním, odmítáním a (zaviněným) nepochopením. A zastrašováním. A bonzováním. A nesmyslným mazáním velmi smysluplných komentářů. 

Jestli jsem se někde setkala s nasloucháním, dialogem a empatií, tak to bylo v Létající hospodě. (A taky v ŽMM, jistě :)

Milí Signálníci, mám vás ráda. Byla bych velmi ráda, kdyby pro vás Signály byly příjemným prostředím. Ale už pro to nemůžu vůbec nic udělat. A proto končím. 

 

 

Sdílet

Komentáře

spitfire Mel Gibson

deFlegmatique @spitfire jste vedle jak ta jedle, byl to Spielberg.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio